Пірена. Міфологія Давньої Греції

Пірена. Міфологія Давньої Греції

Пірена (за грецькою міфологією) — одна із дванадцяти доньок річкового Бога Ахелоя, кохана Посейдона, що народила йому двох синів, Кенхрея і Лехея. Павсаній розповідає у своєму знаменитому вигадуванні, що їх іменами названо два головні порти Коринфа (Павсаній). На полюванні Артеміда випадково вбила одного із синів Пірени, Кенхрея. Пірена в смертній тузі і горі проливала так багато сліз, що перетворилася на джерело, із якого коринфійці добували питну воду. За однією із версій міфу, біля джерела Пірена Беллерофонт спіймав крилатого коня Пегас (Піндар).

Пірена (за грецькою міфологією) — донька іберійського царя Бебріка, у будинку якого зупинявся Геракл, коли переганяв корів Геріона. Геракл збезчестив Пірену і від сорому нещасна дівчина втекла в гори, де її розтерзали дикі звіри. На згадку про неї гори отримали назву Піренеї.

Пірена (за грецькою міфологією) — одна із п’ятдесяти данаїд (Аполлодор).

Пірена (у давнину) — джерело на Акрокоринфі, цитаделі Коринфа, що існує і в даний час, з чудовою надзвичайно прозорою водою. Одні віддання вважали його дарунком річкового Бога Асопа Сізіфові, що вказав йому місце, куди Зевс заховав його доньку Егіну. Інші говорили, що він був вибитий із скелі копитом Пегаса; треті стверджували, що джерело утворилося із сліз Пірени, коханої Посейдона.

Пірена. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із давніх, але був мало поширений у Греції.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися