Пілос. Міфологія Давньої Греції

Пілос. Міфологія Давньої Греції

Пілос — давнє місто у Греції, на західному березі Мессенії, на Корифасійському мисі. Пілос панував над прекрасною гаванню, яка нині носить назву Наварінської бухти. Гавань прикривається розташованим навпроти неї островом Сфактерієм. У поемах Гомера Пілос згадується як резиденція царя Нестора. Під час Пелопоннесської війни, у 425 році до нашої ери, афіняни на чолі з Демосфеном оволоділи Пілосом, зміцніли його і протягом майже двох десятків років утримували його. З ім’ям Пілоса згадуються ще два давні міста, обидва розташовані в Еліді.

Пілос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися