Пілад. Міфологія Давньої Греції

Пілад. Міфологія Давньої Греції

Пілад (за грецькою міфологією) — син фокійського царя Строфія, одруженого на сестрі Агамемнона Анаксібії. У будинку царя разом із Піладом був вихований і Орест, врятований Електрою після вбивства Агамемнона (Аполлодор). Пілад супроводжував свого друга Ореста до Мікени, куди Орест повернувся з метою помститися за смерть батька. Пілад допоміг Оресту помститися за вбивство батька, за що від нього відмовився власний батько, Строфій. У випробуваннях, що припали згодом на долю Ореста, Пілад весь час перебував поруч і неодноразово ризикував своїм життям ради порятунку друга. Разом вони відправилися і до Тавриди, звідки вивезли Іфігенію і зображення Артеміди Таврійської. Особливо значна роль Пілада у трагедіях Еврипіда «Іфігенія в Тавриді» (тут Пілад готовий пожертвувати своїм життям ради порятунку Ореста) і «Орест» (де Пілад приходить на допомогу другу, засудженому громадянами Аргоса на смерть за вбивство рідної матері). Пілад одружився на сестрі Ореста, Електрі. Ім’я Пілада у поєднанні з ім’ям Ореста стало символом вірної і відданої дружби.

Пілад (у давнину) — знаменитий мім-трагік часів Августа, родом із Кілікії. Разом зі своїм другом Батіллом Пілад вважається засновником римської пантоміми. Друзі незабаром розійшлися, і кожен із них мав свій театр. Мистецтво пантоміми поділилося на дві школи. Кращим учнем Пілада був Гілас. З давніх написів видно, що Пілад виступав, окрім Риму, і в інших містах Італії. За свідченням Светонія, Август одного дня вислав Пілада з міста за образу вельможі, але на догоду народові швидко дозволив йому повернутися. Вигадування Пілада втрачено.

Пілад. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися