Пігмаліон. Міфологія Давньої Греції

Пігмаліон. Міфологія Давньої Греції

Пігмаліон (за грецькою міфологією) — цар Кіпру. Жив самотньо, уникаючи жінок Кіпру, що торгували своїм тілом (Аполлодор). У своїй самоті Пігмаліон створив із слонової кісті статую прекрасної жінки і закохався в неї. Він благав Афродіту, щоб Богиня вдихнула життя в статую. Зворушена таким коханням, Афродіта оживила скульптуру і вона перетворилася на жінку на ім’я Галатея, що стала дружиною царя. Галатея народила Пігмаліону доньку Пафос (за іншою версією доньку звали Метарма), що стала епонімом міста на південному березі Кіпру (центр культу Афродіти). Міф пов’язаний із культом Афродіти (або Астарти), жерцем якої був Пігмаліон (Овідій). За деякими даними, Пігмаліон ототожнюють з Адонісом Кіпрським, коханим Афродіти і персоніфікацією весни. За іншою версією міфу, Пігмаліон закохався у зображення самої Афродіти (Климент Александрійський).

Пігмаліон (за грецькою міфологією) — цар Тіра, брат Дідони. Пігмаліон вбив Сихея, чоловіка своєї сестри, щоб оволодіти його багатством, після чого Дідона втекла до Африки, де заснувала на землі Ярба Карфаген (Овідій; Вергілій). Пігмаліон володарював у Тірі з 820 по 774 рік до нашої ери (по царських анналах, переданим Менандром). До сьомого року царювання Пігмаліона, по відомостях Тімея, приурочено заснування Карфагена сестрою царя, Дідоною-Еліссою.

Пігмаліон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сцілла — донька Гекати (богиня ночі) чудовисько із шістьма головами, з трьома рядами зубів в кожній, з дванадцятьма ногами. Мешкала в Сіцілійській протоці навпроти іншого чудовиська Харібди. Прохід був надзвичайно небезпечний для мореплавців, оскільки Сцілла пожирала майже усіх мореплавців.

Тельхіни — вулканічні божества морської глибини, що почиталися на Родосі як супутники Посейдона. Тельхінів у древніх греків зображали собакоголовимі і ласторукими чаклунами.

Тифон — могутнє чудовисько, породжене Геєю, уособлення вогненних сил землі і її випарів, з їх руйнівними діями. Тифон був народжений Геєю і Тартар, зображувався як істота із сотнею драконівських голів, з людським тулубом, покритим пір’ям; замість ніг у чудовиська були зміїні кільця.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися