Піфія. Міфологія Давньої Греції

Піфія. Міфологія Давньої Греції

Піфія (за грецькою міфологією) — віщунка у Дельфах. При дельфійському святилищі у давні часи, коли зверталися до оракула, мабуть, лише один раз в рік, було дві Піфії і одна дівчина — їх заступниця. Згодом, при частішому звертанні до оракула, була лише одна Піфія. Вона готувалася до пророцтва триденним постом і обмиванням у легендарному Кастальському ключі. Перед пророцтвом надівала розкішний одяг, покладала лавровий вінок на голову, пила воду джерела Кассотіди і жувала аркуш священного лавра. Згодом Піфія сідала на великий триніжок, що стояв над глибокою гірською розколиною, і, впадаючи в екстаз від дурманячої пари, що піднімалася із безодні, пророкувала. Ці пари, що виривалися, ймовірно, із вулканічних магматичних порід, були шкідливі. Відомий один випадок, коли Піфія, зірвавшись з триніжка, впала безпам’яті і померла.

Піфії (в античності) — чотири посадові особи в Спарті, що вирушали в разі потреби в Дельфи до оракулів. Вони були свитою царя і користувалися від держави дармовим столом. Кожен цар призначав по два Піфія.

Піфія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менетій (Менетій, Менойтій) — син Титану Іапета і Клімени, брат Прометея, Атланта і Епіметея. Під час Титаномахії Менетій був вражений перуном Зевса і скинутий в Тартар (або відправлений до Ереб).

Паллант — син Геї і Урану. Під час Гігантомахії Афіна скрушила хтивого Палланта уламком скелі, а потім зідрала з нього, ще живого, шкіру, щоб зробити собі егіду.

Перс — молодший Титан. Син Крія і Еврібеї. Муж Астерії, батько Гекати.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися