Пієріди. Міфологія Давньої Греції

Пієріди. Міфологія Давньої Греції

Пієріди (за грецькою міфологією) — одна із назв Муз. За однією із версій міфу, Музи отримали назву Пієріди по імені царя Пієра, що прибув із Македонії і дав також назву місцевості Пієрії у Фракії, де мешкали Музи. Він ввів в місті Феспії шанування Муз, встановив число Муз і дав імена кожній із дев’яти (Павсаній).
За іншим міфом, Пієріди — дев’ять доньок Пієра, що носили ті ж імена, що і Музи. Вони викликали на змагання в співі самих Муз і залишилися переможеними. Пієріди були покарані Музами за зухвалість. Музи перетворили Пієрід на сорок. (Овідій). У міфі про Пієрід відбився спогад про перемогу, взяту молодшими Музами (олімпійськими) над їх більш давнішими, місцевими попередницями старшими Музами Пієрідамі, імена яких згодом були додані молодшим Музам.

Пієріди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися