Перси. Міфологія Давньої Греції

Перси. Міфологія Давньої Греції

Перси (у обширному сенсі) — усі мешканці Персії. Проте, власне, лише половина мешканців Персії може бути зарахована до персів, за тією ознакою, що розмовляє перською. Інша половина складається з тюрко-татар, курдів, арабів і інших, дрібніших, різноплемінних народностей. Справжні перси переважно мають ріст вище середнього, волосся хвилясте, чорне і темно-русяве, рясне також на обличчі (борода) і на тілі, очі великі карі, складання пропорційне, руки і ноги інколи довгі, голова подовжена, ніс середній, риси обличчя часто красиві, колір шкіри взагалі білий, інколи смуглявіший. За формою черепа перси, курди, азербайджанці взагалі мають значну схожість (показник ширини черепа 77—78), відрізняючись помітно від вірмен (брахицефалів, показник ширини черепа 85 і більш), євреїв, а також і від південних, смуглявіших і низькорослих бахтіарів, сузіанців і так далі, теж, мабуть, широкоголових, інколи кучерявих, товстогубих і широконосих. На півночі серед персів зустрічаються інколи особини із закругленою головою і широкою, вилицюватою особою, вказуючи, можливо, на домішку тюрксько-монгольскої крові. Перси, що представляють залишки давнього населення, за формою черепа ще більш довгоголові. Осіле, особливо міське населення, відрізняється зовнішніми формами ввічливості, але взагалі перське суспільство змальовують у досить непривабливих рисах (інтриги, продажність, хабарництво, обман, лицемірство). У містах досить розвинена письменність, є немало мусульманських шкіл, досить поширено знайомство з рідною літературою, особливо поетами.

Перси. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кібела — велика матір Богів. Донька Урану і Геї, дружина Кроноса.

Лісса — божество безумства, породження Нікти (Богині Ночі) з крові Урану.

Манія — страшна Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися