Перібея. Міфологія Давньої Греції

Перібея. Міфологія Давньої Греції

Перібея (за грецькою міфологією) — донька царя Гігантів Еврімедонта, кохана Посейдона. Перібея народила від морського Бога сина Навсіфоя, першого царя феаків (Гомер, «Одіссея»).

Перібея (за грецькою міфологією) — донька Гіппоноя, що стала другою дружиною калідонського царя Ойнея після загибелі його першої дружини Алфеї, мати Тідея (Аполлодор). Ойней добився руки Перібеї внаслідок військової перемоги над Гіппоноєм. За іншою версією, Гіппоной, бажаючи позбавитися доньки, яку за її словами спокусив Арес, відіслав Перібею до Ойнея, який і взяв її дружиною (Діодор).

Перібея (за грецькою міфологією) — дружина бездітного царя Коринфа Поліба, яка прийняла дитям Едіпа, вилікувала поранені ноги немовля і стала його приймальною матір’ю (Аполлодор). Софокл у трагедії «Цар Едіп» іменує Перібею Меропою.

Перібея (за грецькою міфологією) — донька царя Мегар Алкафоя, дружина Теламону і мати Аякса Теламоніда (Аполлодор). Плутарх говорить, що після народження Аякса Перібея стала дружиною Тесея (Плутарх).

Перібея (за грецькою міфологією) — Німфа, дружина Ікарія, мати синів Тоанта, Дамасіппа, Імевсіма, Алета, Перілея і доньки Пенелопи (Аполлодор).

Перібея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Епіметей (Епімефей)Титан, син Іапета і Клімени (по Аполлодору, Асії), брат Прометея, Атланта і Менетія. Перший прийняв дівчину створену Зевсом. Епіметей не послухав ради свого брата-провидця Прометея і одружився на Пандорі, яка, відкривши скриньку, даровану їй Зевсом, випустила на світло усі людські біди. По міфу Протагора, Епіметей ділив між тваринами різні здібності, але нічого не залишив людині.

Еос — богиня зорі, донька Гіперіона і Титаніди Тейі, сестра Геліоса і Селени (за іншими варіантами вона була донькою Геліоса; матір’ю її вважалася інколи і Ніч). Її називають Паллантіадою. Дружина Астрея, її діти: Анеми (вітри) і Айстри (зірки)

ЛетоТитаніда, донька Титану Кея і Феби, дружина Зевса, з якою він розлучився заради Гери, або ж його кохана поза шлюбом, мати близнят Аполлона і Артеміди.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися