Періандр. Міфологія Давньої Греції

Періандр. Міфологія Давньої Греції

Періандр (в античності) — тиран Коринфа, син Кіпсела, один із семи мудреців давньої Греції. Періандр народився в 625 році до нашої ери. Він вирізнявся, за переказами, високим політичним розумом і прославив Коринф в культурному і економічному відношенні, зробивши його одним із перших міст того часу. Він підкорив Керкіру, що відмежувалася від Коринфа, завоював Егіну і Епідавр, заснував колонію Потідею. У спорі афінян із мітіленцями за перевагу на берегах Троади, Періандр був запрошений посередником. Вирок його зупинив ворожі дії обох сторін. Він був у дружніх стосунках з мілетським тираном Фразібулом і врятував Мілет, повідомивши Фразібулу відповідь оракула, дана ворогові Мілета, лідійському царю Аліатту. Завдяки торгівельним стосункам Періандр зближувався з єгипетським царем, назвавши на його честь Псамметіком свого племінника.
Йому приписується встановлення Істмійських ігор на ширших початках і введення культу Діоніса. У останній справі Періандру багато допоміг поет Аріон, що вважався творцем дифірамбів, — хоричних пісень на честь Діоніса. За Періандра розвинулися і процвітали кераміка і ливарна майстерність. Тоді ж був виконаний відомий в історії старогрецького мистецтва ящик Кіпсела, прикрашений різьбленими зображеннями на сюжети з Героїчних оповідей. Як правитель, Періандр був неоднаково цінований древніми. З одного боку, його представляли хитрим, підозрілим і жорстоким тираном, оточеним відданими охоронцями, обтяжуючим народ податками, таким, що знищив усі форми цивільного спілкування (збори, обіди, схід), виганяв з держави впливових аристократів і тому подібне
З іншого боку, Періандра вважали зразком політичного і державного діяча, гуманного і справедливого: по цьому відданню, він прагнув виводити розкіш, марнотратство, торгівлю рабами і полегшувати податки. Поза сумнівом, що під кінець життя він накликав на себе загальну неприхильність. Навіть син його, Лікофрон, зненавидів Періандра за вбивство матері. Лікофрон був відправлений батьком на Керкіру, але мешканці острова вбили його, позбавивши, таким чином, Періандра прямого спадкоємця. Незабаром після цього помер і сам Періандр, він помер в 583 році до нашої ери. Як мудрецеві, Періандру приписують вислів: «Розум — усьому голова».

Періандр. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паллант — син Геї і Урану. Під час Гігантомахії Афіна скрушила хтивого Палланта уламком скелі, а потім зідрала з нього, ще живого, шкіру, щоб зробити собі егіду.

Перс — молодший Титан. Син Крія і Еврібеї. Муж Астерії, батько Гекати.

Прометей — син Титану Япета і Океаніди Клімени, за іншою версією — Асії або богині правосуддя Феміди. Дарував людям божий вогонь, захований громовержцем Зевсом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися