Пергам і Пергамська держава. Міфологія Давньої Греції

Пергам і Пергамська держава. Міфологія Давньої Греції

Пергам і Пергамська держава. Пергам — давнє місто в Мізії (Мала Азія) на річках Селінос і Кетейос, припливах Каїка. Мешканці вважали себе вихідцями з Аркадії. Полководець Александра Великого, Лізімах зберігав в Пергамі свою казну (9000 талантів). Після смерті Лізімаха і Селевка Никатора скарбник першого, Філетер, за допомогою казни Лізімаха, що дісталася йому, опанував Пергамом і заснував в 282 році до нашої ери самостійну Пергамську державу. Пергамські царі багато піклувалися про прикрасу своєї столиці, особливо Аттал I і Евмен II (147—159), що збагатив знамениту Пергамську бібліотеку, яка ще в часи Клеопатри містила до 200 тисяч томів. Після перетворення Пергамської держави на римську провінцію (130 рік до нашої ери) Пергам довго ще залишався квітучим містом і лише у візантійську епоху він прийшов до занепаду.

Пергам і Пергамська держава. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися