Пенфесілея. Міфологія Давньої Греції

Пенфесілея. Міфологія Давньої Греції

Пенфесілея (за грецькою міфологією) — донька Ареса і Отрери, чарівна цариця амазонок (Гігін). За Аполлодором, ненавмисно вбивши іншу амазонку була очищена від гріха вбивства Пріамом. Під час Троянської війни, незабаром після смерті Гектора, Пенфесілея з амазонками з’явилася на допомогу Пріаму. Вона активно допомагала Трої, проявляючи чудеса хоробрості і відваги, але була вбита у поєдинку з Ахіллом (Діодор). Вразивши Пенфесілею, Ахілл зняв з неї зброю і не міг відвести очей від її прекрасного тіла. Ахілл був зачарований красою мертвої Пенфесілеї, що викликало бридкі кепкування Ферсіта, тут же вбитого Ахіллом.
За іншим викладом, Ферсіт за протиприродні знущання над померлою відважною красунею (він виколов у полеглої амазонки очі і вирізав інші частини тіла) поплатився смертю від руки Ахілла. Те, що сталося обурило греків, і Діомед схопивши тіло Пенфесілеї за ногу, кинув його в річку Скамандр. Троя виловила тіло Пенфесілеї і поховала її з великими почестями. Пізніші оповіді додали відношенню Ахілла до Пенфесилеї еротичний характер. Від їх шлюбу, за переказами, стався син Каїстр. Подвиги Пенфесілеї під Троєю були оспівані Арктіном в епічній поемі «Ефіопід».

Пенфесілея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду.

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися