Пелопс. Міфологія Давньої Греції

Пелопс. Міфологія Давньої Греції

Пелопс (Пелоп) (за грецькою міфологією) — син малоазійского царя Тантала. Запросивши Богів на бенкет, Тантал подав м’ясо убитого їм Пелопса. Розгнівані Боги оживили Пелопса. Ставши чоловіком доньки царя Еліди, Пелопс успадкував владу в Еліді і розповсюдив її на всю південну Грецію, назва якої «Пелопоннес» («острів Пелопса»). Цю назву давні греки, природно, пов’язували з ім’ям Пелопса. Пелопіди — нащадки Пелопса: Атрей, Агамемнон, Орест та інші, з іменами яких пов’язано піднесення Аргоса. На основі оповіді про Пелопід склалися багато грецьких трагедій. Доля Пелопідів — Атрея і Фієста слугувала сюжетом багатьох творів античної драматургії (у тому числі Софокла і Еврипіда), з яких до нас дійшла трагедія Сенеки «Фієст».

Пелопс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися