Пелопія. Міфологія Давньої Греції

Пелопія. Міфологія Давньої Греції

Пелопія (за грецькою міфологією) — донька Фієста, дружина Атрея, мати Егісфа, жриця Афіни. Фієст звернувся до оракула з питанням, як йому помститися Атрею, який був його ворогом і якого він люто ненавидів. Оракул відкрив Фієсту необхідність того, аби його донька Пелопія народила від нього сина. За Гігіном, Фієст застав Пелопію за здійсненням жертвоприношення і сховався поблизу. Виконуючи священний танець, Пелопія посковзнулася на крові принесеної у жертву тварини і забруднила пеплос. Коли вона прала кров, Фієст вискочив із засідки і опанував її. Пелопія не впізнала батька, проте їй вдалося витягнути і заховати його меч.
Незабаром Пелопія вийшла заміж за Атрея, який не знав, що вона донька його ворога. Коли народився син Егісф, вона віднесла його на гору, де немовля підібрали пастухи. Атрей впевнений, що це його син, забрав його і виховав. Через сім років Атрей наказав Егісфу вбити кинутого в темницю Фієста. Фієст під час сутички відняв у Егісфа меч і впізнав його. Це був меч, викрадений Пелопією у батька-насильника. Фієсту довелося розповісти про все Егісфу. Дізнавшись від сина всю правду, Пелопія схопила злощасний меч і встромила собі в груди.

Пелопія (за грецькою міфологією) — полюблена Ареса; народила від Бога війни Кікна (Аполлодор).

Пелопія (за грецькою міфологією) — донька Ніоби і Амфіона (Аполлодор).

Пелопія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Іліфія — Богиня-покровителька породіль, донька Зевса і Гери (Гесіод). У грецьких оповідях Іліфія з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні.

Кібела — велика матір Богів. Донька Урану і Геї, дружина Кроноса.

Лісса — божество безумства, породження Нікти (Богині Ночі) з крові Урану.

Манія — страшна Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися