Пеласг. Міфологія Давньої Греції

Пеласг. Міфологія Давньої Греції

Пеласг (за грецькою міфологією) — родоначальник племені пеласгів, епонім прадавнього населення Греції. За Гесіодом, Пеласг — перша людина, народжена Богинею землі Геєю в Аркадії. А за ним з’явилися інші жителі, яких він навчив робити хатини і одяг зі шкір, харчуватися жолудями (Гесіод). Згідно Аполлодору, Син Зевса і Ніоби, брат Аргоса. У Пеласга і Мелібеї або Кіллени народився син Лікаон (Аполлодор). Коли Данай із доньками прибув на Пелопоннес, Пеласг прийняв їх і відмовився видати синам Єгипта. У результаті кровопролитної битви Пеласг був вигнаний на північ своїх обширних володінь, а Данай став царем Аргоса.

Пеласг. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися