Пегас. Міфологія Давньої Греції

Пегас. Міфологія Давньої Греції

Пегас (у перекладі — джерело) (за грецькою міфологією) — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом із братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи із Посейдоном, з’явився з крові Медузи, коли її обезголовив Персей. Ім’я Пегас отримав через те, що народився у витоків Океану. Спочатку дикий, він літав з швидкістю вітру, але був спійманий і приборканий Афіною, яка передала його Беллерофонту.
За іншим міфом, Боги подарували Пегас Беллерофонту, і той, злетівши на ньому, зміг вразити із лука крилате чудовисько Химеру, що спустошувало Аттику (Піндар, Олімпійські оди). Існує варіант, що Беллерофонт зловив Пегаса у той час, коли Пегас пив воду з джерела Пейрени. Пегас брав участь у подвигах Беллерофонта — в його боротьбі із Химерою, амазонками і з доісторичним азійським плем’ям солімів (Гесіод). Під час одного повітряного польоту Беллерофонт впав із спини свого супутника і розбився (або був скинутий крилатим конем, що збісився).
Пегас жив у горах, більший час на Парнасі у Фокіді і Геліконі в Беотії. У сонмі олімпійських Богів Пегас, як прислужник Зевса, носить його грім і блискавку, символізуючи собою грозову хмару (Гесіод). У пізніших оповідях, Пегас потрапив до коней Еос і в суспільство Муз (у круг останніх, зокрема, за те, що він ударом свого копита зупинив гору Гелікон, яка при звуках пісень Муз почала вагатися). На місці удару від його копита утворилося джерело Гіппокрена, вода якого дарує натхнення поетам. За старогрецькими відданнями, Пегаса можна зловити, використовуючи божу золоту вуздечку.

Пегас. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сцілла — донька Гекати (богиня ночі) чудовисько із шістьма головами, з трьома рядами зубів в кожній, з дванадцятьма ногами. Мешкала в Сіцілійській протоці навпроти іншого чудовиська Харібди. Прохід був надзвичайно небезпечний для мореплавців, оскільки Сцілла пожирала майже усіх мореплавців.

Тельхіни — вулканічні божества морської глибини, що почиталися на Родосі як супутники Посейдона. Тельхінів у древніх греків зображали собакоголовимі і ласторукими чаклунами.

Тифон — могутнє чудовисько, породжене Геєю, уособлення вогненних сил землі і її випарів, з їх руйнівними діями. Тифон був народжений Геєю і Тартар, зображувався як істота із сотнею драконівських голів, з людським тулубом, покритим пір’ям; замість ніг у чудовиська були зміїні кільця.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися