Пеан. Міфологія Давньої Греції

Пеан. Міфологія Давньої Греції

Пеан (Пеанф, Пеант) (за грецькою міфологією) — цар міста Мелібеї, батько Філоктета. Пеан відомий як аргонавт, який влучним пострілом у кісточку вбив мідного велетня Талоса. Згідно тверджень Аполлодора, у пошуках свого вкраденого стада Пеан і Філоктет набрели на вмираючого Геракла, що розклав похоронне вогнище. Оскільки друзі Геракла відмовлялися запалити вогнище, Пеан, поступаючись проханню Героя, зробив це. Геракл у вдячність подарував йому свої лук і стріли.

Пеан (у давнину) — хоровий гімн старогрецької лірики. Це були гімни на честь Аполлона, як Бога-цілителя, який і сам називався інколи Пеаном, сестри його Артеміди і Асклепія, іншого Бога-цілителя. Звичайною приналежністю пеана на честь Аполлона і Асклепія був визначений приспів. Пеани виконувались спочатку із приводу яких-небудь надзвичайних лих, наприклад, морової виразки, аби просити Бога про відразу біди або дякувати за позбавлення від неї. Згодом пеани стали виконуватись на честь останніх Богів і за різними приводами. Так, дорянці співали пеани перед походом, відплиттям флоту та після перемоги. У Аттиці пеанами називали пісні, що виконуються хором бенкетуючих, коли здійснювалося узливання Богам або Героям. Прадавнім містом розквіту пеанів був Крит. На материкову частину Греції цей рід поезії був перенесений поетом Фалітою.

Пеан. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися