Парнас. Міфологія Давньої Греції

Парнас. Міфологія Давньої Греції

Парнас (за грецькою міфологією) — син Посейдона і Німфи Клеодори (за іншою версією батьком Парнасу був звичайний смертний Клеопомп), епонім гори Парнас. Вважався засновником давнього оракула Піфо, згодом присвяченого Аполлону, а також винахідником ворожіння по польоту птахів (Павсаній).

Парнас (у давнину)— священна гора у Фокіді, пов’язана подібно до Олімпу, Гелікона, Кіферону, з міфічними оповідями і відома місцезнаходженням на ній піфійського оракула. Гора Парнас вважалася осереддям землі, подібно до того, як місто Дельфи визнавалося центром панеллінської держави у релігійному відношенні. У широкому сенсі під Парнасом розуміється гірський ланцюг, що починається від Ети і прямує до південного сходу, як кордон Локріди і Беотії з Фокідою. Цей гірський ланцюг доходить до самого моря Коринфа, під назвою Кірфіс (тепер — Сумаліес). Вища її крапка — Парнас Дельфійський, з вершинами Тіфорея і Лікорея, внаслідок чого він називається двовершинним. Парнас вкритий лісом, а вершини його — снігом. При дельфійському храмі було багато ущелин і обривів. Там же знаходилось відоме джерело поетичного натхнення — Кастальський ключ, присвячений Аполлону і Музам, внаслідок чого і сам Парнас вважався містом перебування Муз. Печери гори Парнас вважалися містом проживання Німф (Страбон). Девкаліон, який врятувався під час потопу висадився на Парнасі (Овідій).

Парнас. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися