Парки. Міфологія Давньої Греції

Парки. Міфологія Давньої Греції

Парки (за римською міфологією) — богині долі (рівнозначні грецьким мойрам). Етимологія слова «парки» від partior, «наділяти», сучасними філологами відкидається. Мабуть, первинним було уявлення про одне парення — богиню народження, схожу з Карментой (Plut. Romulus 21). Потім із епітетів Карменти виникли три парки, що носили імена Нона, Деціма (що протегують народженню дитини на дев’ятому або десятому місяці), Морта. Потроєння парок зумовило їх ототожнення з мойрами, що прядуть і обрізують нитку життя. Парки ототожнювалися також з римськими фатами.

Парки. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися