Парфенос. Міфологія Давньої Греції

Парфенос. Міфологія Давньої Греції

Парфенос (Партенос, Парфена) (у перекладі — діва) (за грецькою міфологією) — епіклес Афіни-діви, від якого сталася назва головного афінського храму Парфенон.

Парфенос (за грецькою міфологією) — ім’я дів Діку, Астреї, Ерігони, доньки Ікарія, поміщені Богами на зоряний небозвід Парфеносяк сузір’я Діви (Овідій; Ератосфен; Гігін), Іфігенії (Геродот), а також інших легендарних дів.

Парфенос (за грецькою міфологією) — донька Стафіла, сина Діоніса, і Хрисофеміди, доньки Агамемнона і Клітемнестри. Батько довірив Парфенос і її сестрі Мальпадії вартувати льох, у якому зберігалися судини з коштовним вином. Сестри заснули, а свині, що паслися біля будинку, спустошили льох, перебивши всі судини. Побоюючись гніву батька, дівчини у відчаї кинулися із скелі в морі, але були врятовані Аполлоном, що протегував ним, і перенесені на Херсонес Карійський, де вони почиталися як місцеві божества (Діодор). До принесення жертв Парфенос і її сестрі не допускалися люди, що стосувалися свиней або що споживали свинину.

Парфенос (за грецькою міфологією) — ім’я головної Богині Херсонеса Таврійського, що часто зустрічається в Північному Причорномор’ї в написах і на монетах. Греки ототожнювали Парфенос з Артемідою або з її жрицею Іфігенією.

Парфенос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися