Парфенопей. Міфологія Давньої Греції

Парфенопей. Міфологія Давньої Греції

Парфенопей (Партенопей) (за грецькою міфологією) — син аркадскої Німфи Аталанти і Меланіона, учасник походу Семеро вождів проти Фів. Мисливець Аталанта залишила немовля на Парфенійському горбі біля Калідона, де його знайшли і виростили пастухи разом із Телефом, сином Геракла і Авги. Аттична трагедія малює Парфенопея зовсім юним і одночасно достатньо чванливим і зарозумілим: на його щиті змальований сфінкс, який терзає фіванця, що повинне слугувати тим, хто обороняється, нагадуванням про найбільш ганебну сторінку в їх минулому. Парфенопей був одним із семи вождів, що виступили проти Фів. Він присягнувся розорити Фіви навіть всупереч волі Зевса (Есхіл).
Парфенопей керував штурмом Бореадських воріт, біля яких і загинув (Еврипід). Античні автори Еврипід і Есхіл змальовують Парфенопея прибульцем в Аргосі, який участю у війні проти Фів сплачує борг аргивянам за своє виховання (Есхіл). Еврипід, відповідно до загальної тенденції трагедії, дає сприятливішу характеристика Парфенопея. За іншою версією, Парфенопей — син Тала і Лісімахи, брат Адраста, батько Промаха (Аполлодор; Софокл).

Парфенопей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Керкопи — сини Океана і Тейі, брати-карлики, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх.

Корибанти — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері богів.

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися