Парфенопа. Міфологія Давньої Греції

Парфенопа. Міфологія Давньої Греції

Парфенопа (Партенопа) (за грецькою міфологією) — одна із Сирен, донька Ахелоя і Музи Мельпомени (Аполлодор). Разом із сестрами Парфенопа губила своїм співом моряків, що пливуть мимо, але коли Одіссею із супутниками благополучно минули Сирен, ті кинулися до моря (Гомер, «Одіссея»). За іншим міфом, Парфенопа і її сестри загинули після того, як мимо них пропливли аргонавти. Тіло Парфенопи було викинуто на берег, де біля могили Сирени виникло місто, назване на її честь Парфенопеєю (Страбон). У даний час назва цього міста — Неаполь.

Парфенопа (за грецькою міфологією) — донька царя Стімфала з Аркадії, мати Евера, народженого нею від Геракла (Аполлодор).

Парфенопа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися