Парфенон. Міфологія Давньої Греції

Парфенон. Міфологія Давньої Греції

Парфенон (у давнину) — головний храм у давніх Афінах, присвячений покровительці цього міста і всієї Аттики, Богині Афіні-діві. Він красувався на вершині афінського акрополя, на місці колишнього храму Богині Афіни, зруйнованого під час спустошення міста воїнами персидського царя Ксеркса. Після закінчення персидських воєн, під час правління Перикла, греки приступили до спорудження на місці колишнього святилища, нового, більшого і розкішнішого храму, причому до будівництва і творення скульптур святилища були притягнуті найкращі майстри і художники Еллади, і, крім того, спожиті величезні грошові кошти. Архітекторами Парфенону були Іктін і Каллікрат. Перший, мабуть, створив проект цієї будівлі, а другий керував будівельними роботами. Великий грецький скульптор Фідій і знаменитий афінський державний діяч Перикл безпосередньо керували спорудою Парфенону, що продовжувалась майже десять років, з 448 по 438 рік до нашої ери.

Парфенон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медуза — одна із сестер Горгон. У еллінській міфології вони представлялися у вигляді крилатих істот з невідповідно великою головою, висунутим язиком, вискаленими зубами і часто із зміями на голові або тулубі.

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.

Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися