Панфоос. Міфологія Давньої Греції

  Панфоос. Міфологія Давньої Греції

  Панфоос (Панфус) (за грецькою міфологією) — один із троянських старців, жрець Аполлона, син Офрія, чоловік Фронтіди, батько Евфорба, Гіперенора і Полідаманта, радник Пріама, що відрізнявся красномовством (Гомер, «Іліада»). Пріам, після розграбування Гераклом Трої, відправив свого племінника до Дельфи, щоб порадитися з оракулом. Побачивши Панфооса, жерця у Дельфах, племінник Пріама закохався у нього і відвіз його до Трої. Пріам призначив Панфооса жерцем Аполлона у Трої.

  Панфоос. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

  Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

  Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

  В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

  В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

   

  Комментарии закрыты.