Пандора. Міфологія Давньої Греції

Пандора. Міфологія Давньої Греції

Пандора («всім обдарована») (за грецькою міфологією) — перша жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, прагнучого помститися людям, для яких Прометей викрав божий вогонь. Гефест виліпив її, змішавши землю з водою. Афіна одягнула у срібне плаття і увінчала золотим вінцем. Жінку назвали Пандора, оскільки Боги наділили дівчину красою, коштовностями, вбраннями. За задумом верховного Бога вона повинна була принести людям спокуси і жаль, тому Зевс вручив їй запечатану скриньку, у якій були усі нещастя і лиха. Спустившись на землю, цікава Пандора не втерпіла і зламала печатку скриньки, випустивши на волю ненависть, розчарування, біль, біди, хвороби і пороки, доти невідомі людству. Але глава Богів не хотів уславитися жорстоким. У скриньці виявилося відчуття, здатне перемогти будь-яке зло, — надія.

Пандора. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися