Пандіон. Міфологія Давньої Греції

Пандіон. Міфологія Давньої Греції

Пандіон I (за грецькою міфологією) — син афінського царя Ерихтонія і Наяди Праксіфеї, чоловік Зевксіппи, батько Ерехфея, Буту, Філомеди і Прокни, яку він віддав у дружини фракійцю Терею. Під час його царювання Аттику відвідали Діоніс і Деметра. Почав війну з фіванським царем Лабдаком, в якій отримав перемогу, завдяки союзу з фракійським царем Тереєм. Помер від горя після нещасть Прокни. Після смерті Пандіона царську владу успадкував Ерехфей, а жрецький сан дістався Буту (Аполлодор).

Пандіон II (за грецькою міфологією) — восьмий цар Аттики, син Кекропа і Метіадуси, чоловік Пілії, батько Егея, Палланта, Ніса і Ліка. Під час царювання Пандіона в Афінах прийшов туди у пошуках очищення Орест. Пандіон був вигнаний з Афін Метіонідамі, синами свого дядька Метіону, після чого відправився у Мегару, де одружувався на Пілії, донці Піласа. Пізніше Пілас вбив свого дядька і втік у Мессенію, залишивши Пандіона правителем Мегари (Аполлодор).

Пандіон (за грецькою міфологією) — син Фінея і Клеопатри, доньки Борея. Ідея, друга дружина царя Фінея не любила своїх пасинків Пандіона і Плексіппа. Наклепом звинувативши братів у всіляких злодійствах, Ідея наказала їх засліпити і кинути до темниці.

Пандіон (за грецькою міфологією) — син Єгипта і Гефестіни, чоловік Каллідіки.

Пандіон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.