Пандарей. Міфологія Давньої Греції

Пандарей. Міфологія Давньої Греції

Пандарей (за грецькою міфологією) — цар міста Мілет, син Меропа і гірської Німфи (ореади), чоловік Гармофої, батько Аедони, Клеофери і Меропи. Відомий у грецькій міфології, як викрадач із храму Зевса на острові Крит золотого пса, якого віддав лідійському царю Танталу, аби той заховав його на горі Сіпіл. Коли шум із приводу крадіжки вгамувався, Пандарей зажадав повернення пса, але Тантал став присягатися Зевсом, що ніколи не лише не бачив золотого пса, але і не чув нічого про нього. Клятву почув Зевс і послав Гермеса дізнатись правду. Гермес знайшов пса, після чого Пандарей і його дружина втекли до Афін, а звідти на Сицилію, де безславно закінчили своє життя.
Інші старогрецькі автори стверджують, що золотого пса вкрав Тантал і довірив його вартувати Пандарею. За помилкову клятву у тому, що він нібито ніколи не бачив золотого пса, розлючені Боги вбили Пандарея і його дружину або перетворили на камінь. Афродіта і інші Богині врятували двох молодших доньок Пандарея — Клеоферу і Меропу — і виховали їх: Гера наділила їх красою і надлюдською мудрістю, Артеміда зробила їх високими і сильними, а Афіна навчила усім відомим ремеслам. Афродіта дібрала їм женихів і навіть відправилася до Зевса з метою пом’якшити серце громовержця до цих сиріт. Але Еринії, відновники законів природи, за велінням Зевса наслали на дівчат, високо обдарованих красою і доброчесностями, гарпій, які переслідували їх до самої смерті.

Пандарей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися