Пандар. Міфологія Давньої Греції

  Пандар. Міфологія Давньої Греції

  Пандар (за грецькою міфологією) — союзник Трої, ватажок ополчення з Лікаонії. Пандар виступає як майстерний стрілець із лука. Спонукуваний Афіною, він поранив Менелая і цим порушує договір про перемир’я, укладеного перед поєдинком Менелая із Парісом (Гомер, «Іліада»). Іншим разом Пандар стріляє у Діомеда, який завдяки втручанню Афіни має лише легку рану і незабаром вбиває Пандара ударом списа в обличчя. За походженням Пандар є лікійським Героєм, що мав культ в Пінарі. В «Іліаді» спогад про це зберігається в імені батька Пандара — Лікаона, Героя-епоніма Лікії, і у близькості Пандара до Аполлона — «славного лікійському лучника» (Гомер, «Іліада»).

  Пандар. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

  Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

  Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

   

  Комментарии закрыты.