Панакея. Міфологія Давньої Греції

Панакея. Міфологія Давньої Греції

Панакея (Панацея) (за грецькою міфологією) — персоніфікація зцілення, Богиня-цілителька усіх хвороб. За грецькими відданнями Панакея вважалася донькою грецького Бога лікарського мистецтва Асклепія (у давніх римлян Ескулапа) і Епіони і сестрою Ясо, Егли і Акезо. За гомерівським епосом Панакея і її брати Махаон і Подалірій — знамениті лікарі, що зціляли Героїв троянської війни (Гомер, «Іліада»), а її сестрами були Гігієя (Здоров’я) і Ясо (Лікування). У святилищі Амфіарая в Оропі знаходився жертовник, одна із частин якого була присвячена Панакеї, Ясо, Гігіеї і Афіні Пеонії (Афіні Цілительці). За відомостями Павсанія, в Оропі на честь Панакеї був споруджений окремий вівтар.

Панакея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися