Панафінеї. Міфологія Давньої Греції

Панафінеї. Міфологія Давньої Греції

Панафінеї — прадавнє аттичне свято на честь Афіни Паллади та Ерехтея, сходить до доісторичного часу, як лікейське і олімпійське свята. Установа його, за переказами, відноситься до 729 року до першої Олімпіади. Лише пізніше, при Тезеї, установнику синойкізму і влаштовувачі міста Афін, набув значення загальноафінського свята. Окрім релігійних обрядів на честь Афіни, до складу прадавніх Панафінських ігор входили кінні змагання. При Пісістраті Панафінські ігри були реорганізовані, свято отримало прекрасний і урочистий вигляд, але з того часу головний обряд його — принесення Богині нового Пеплоса — здійснювалось лише раз на 4 роки, а саме в третій рік кожної Олімпіади. Це свято, отримало назву Великих Панафіней, на відміну від малих ігор, що справлялися щорік, Панафінських. До епохи Пісістрата відноситься введення гімнастичних і рапсодичних агонів. Отримавши широку і урочисту організацію, свято з того часу придбало велике національне значення. На Панафінські ігри стікалися величезні маси народу як з Аттики, так і з інших областей Греції.

Панафінеї. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися