Грецький бог Пан — божество стад, лісів і полів. Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Пан — божество стад, лісів і полів. Міфологія Давньої Греції

Пан («вподобаний всім») (за грецькою міфологією) — божество стад, лісів і полів, син вісника Богів Гермеса і Німфи Дріопи. Цей заступник гірських лісів і пасовищ, кіз і овець був козлоногий і рогатий. Дріопа вжахнулася, побачивши новонародженого сина, зарослого волоссям і бородатого. Проте Гермес і Боги-олімпійці лише розсміялися і нарекли немовля Паном. Разом із Сатирами і Силенами, демонами стихійних родючих сил землі, Пан входив до світи Діоніса. Грайливий і життєрадісний, він був відомий своєю пристрастю до вина і веселості, палкою закоханістю і переслідуванням Німф. Одна із них, Сірінга, злякавшись козлоногого Бога перетворилася на очерет, із якої Пан зробив сопілку. Незмінний суддя пастушачих музичних змагань, він викликав на змагання Аполлона і, на думку судді, царя Мідаса, переміг його. У помсту Бог нагородив суддю ослячими вухами. Як божество стихійних сил природи, звуком своєї сопілки Пан наводив на людей безпричинний, так званий панічний страх, особливо у спекотний літній полудень, коли завмирали ліси і поля. Пан допомагав у битвах, наводячи жах на ворогів. Він допоміг Зевсові у боротьбі з Титанами. Культ Пана був особливо поширений в Аркадії. Саме там розташована священна гора, названа його ім’ям. У римській міфології Пану відповідають Фавн і Сільван.

Грецький бог Пан — божество стад, лісів і полів. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ялем — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи.

Янус — римський Бог дверей; як таке мав дві особи. Також був Богом договорів і союзів. Янус керував началами. До появи культу Юпітера Янус був божеством піднебесся і світла.

Ясо — Богиня зцілення, донька Асклепія і Епіони, онучка Аполлона, сестра Богині здоров’я Гігієї і лікарів Подалірія, Махаона, Панакеї і Акессо.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися