Паліки. Міфологія Давньої Греції

  Паліки. Міфологія Давньої Греції

  Паліки (за грецькою міфологією) — демонічні істоти хтонічного типу, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, біля Етни. Паліки вважалися або дітьми Зевса і Музи Талії, доньки Етни, або Бога-коваля Гефеста і Німфи Етни. Паліки почиталися в давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання. Біля джерел Паліки у давнину вироблялася очисна присяга. За переказами, із страху перед Герою мати заховала їх в землі. Звідси з’явилися два гарячі сірчані джерела.
  Слово паліки (у перекладі з грецького означає оновлення) вказує на їх повернення на землю після перебування в її надрах (де Талія ховалася від гніву Гери). Страбон повідомляє, що біля озера Паліки гаряча вода виривається з кратерів з величезною силою і повертається знов туди ж. Паліки пов’язані з вулканічною діяльністю Етни, володіють згубними функціями, караючи клятвопорушників, і, навпаки, добродійними, допомагаючи несправедливо ображеним. Так стихійні функції землі трансформуються в міфі про паліків в соціальні функції божеств, заступників гнаних.

  Паліки. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.

  Плутон — Бог підземного царства і смерті, що носив у греків також ім’я Аїд. За оповіддю, Плутон був братом Зевса і Посейдона.

  Плутос — Бог багатства і достатку, син Деметри і Іасіона, що народився на Криті.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

  В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

  Комментарии закрыты.