Паллантиди. Міфологія Давньої Греції

Паллантиди. Міфологія Давньої Греції

Паллантиди (за грецькою міфологією) — п’ятдесят синів Палланта, онуки Пандіона, двоюрідні брати царя Тесея. Паллантиди сперечалися за право Егея на афінський трон, вважаючи його приймальним сином Пандіона, і не визнали Тесея, коли той несподівано з’явився з Трезена щоб отримати владу. Коли Ей все ж визнав Тесея своїм спадкоємцем, Паллантиди на чолі зі своїм батьком виступили проти Егея. Паллант із половиною своїх синів і великим військом пішли на місто, а інші двадцять п’ять паллантидів перебували у засідці. Дізнавшись про плани ворога від їх вісника Леоса, Тесей напав на тих, що переховувалися в засідці і всіх перебив. Після цього Паллант з синами, що залишилися, благали про мир.
Успадкувавши після смерті Егея афінський трон, Тесей, щоб зміцніти свою владу, відразу ж стратив всіх своїх супротивників, проте Паллантидів, що залишилися, і їх батька не чіпав. Через декілька років він вбив їх із обережності і був виправданий судом, що розцінив це вбивство як обґрунтоване (Плутарх; Аполлодор). Після вбивства паллантидів Тесей і Федра отримали очищення в Трезенах (Павсаній).

Паллантиди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Хлориду — Богиня квітів, кохана Зевса, мати Карпоса.

Ювента — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського.

Юнона — давньоіталійська верховна Богиня, дружина Юпітера, покровителька материнства, паралельне Юпітеру жіноче божество, пов’язане з ним по імені і в куксі.

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися