Овідій. Міфологія Давньої Греції

Овідій. Міфологія Давньої Греції

Овідій (Публій Овідій Назон) (у давнину) — один із найобдарованіших римських поетів. Народився у 43 році до нашої ери (711 рік після заснування Рима) в місті Сульмоні, у країні пелігнів, невеликого народу сабелльського племені, що мешкало на схід від Лаціума, в гористій частині Середньої Італії. Місце і час свого народження Овідій з точністю визначає в своїй автобіографії. Род його відвіку належав до стану вершників; батько поета був людиною спроможним і дав своїм синам блискучу освіту. Відвідуючи у Римі школи знаменитих вчителів, Овідій не відчував жодного потягу до ораторського мистецтва, а з ранніх років мав пристрасть до поезії: із-під його пера мимоволі виходили вірші в той час, коли йому потрібно було писати прозою. За бажанням батька, Овідій іде на державну службу, але, попрацювавши лише на декількох нижчих посадах, відмовився від неї, вважаючи краще за все заняття поезією. Рано одружившись, також за бажанням батька, він мав намір розірвати шлюб зі своєю дружиною. Невдалим і нетривалим був і другий його шлюб, і лише третя його дружина, з роду Фабієв, залишилась із ним пов’язаною назавжди. Ймовірно, вона і подарувала йому доньку Періллу, яка також писала вірші (Trist). Доповнивши свою освіту подорожжю до Афін, Малої Азії і Сицилії і вступивши на літературні терени, Овідій відразу був відмічений публікою і здобув дружбу видатних поетів — Горація і Проперція. Сам Овідій жалкує, що рання смерть Тібулла перешкодила розвитку між ними близьких стосунків і що Вергілія, який звичайно не жив у Римі, йому вдалося лише побачити. Першими літературними дослідами Овідія, за винятком тих, які він, за його власними словами, надав вогню «для виправлення», були «Героїди» (Heroides) і любовні елегії. Поет помер в 17 році нашої ери у місті Томи, де і був похований. Овідій був останнім із значних поетів Августова століття, із смертю якого закінчилось золоте століття римської поезії.

Овідій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіпнос — Бог сну. За Гесіодом — породження Нікти. Живе в Тартар поряд із братом-близнюком Танатосом, але на відміну від нього, Гіпнос м’якосердий і доброзичливий.

Гібріс — Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині.

Гіменей — божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн. Гіменей вважався сином Аполлона і однією із Муз. Розповіді про його походження і зв’язки з різними міфічними особами суперечливі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися