Осса. Міфологія Давньої Греції

Осса. Міфологія Давньої Греції

Осса (за грецькою міфологією) — вісниця Зевса, Богиня чутки і оповідей. Вергілій називає її донькою землі, сестрою Енкелада і Кея. Овідій говорить, що вона мешкала у палаці, збудованому із звучної міді і розташованому між морем, землею і піднебінням, на рубежі трьох царств природи, звідки видно все і куди долітав всякий звук. Зазвичай Осса швидко приносить людям звістки від Зевса. Наприклад, Осса спонукала ахейців під Троєю зібратися на військову пораду (Гомер, «Іліада»). На Ітаці рознесла слух про загибель женихів Пенелопи, а Телемаxy Осса принесла звістку про його батька Одіссея (Гомер). Аналогічні функції мала Фама. У трагедіях Софокла Фама — чутка, божий голос, «дитя золотої надії». Власне, Осса, у грецькій міфології, персоніфікація чутки. Етимологія цього слова пов’язана з санскритським словом vak, що надалі перейшов в латинське vox — голос.

Осса (у давнину) — лісиста гора у Фессалії, на березі Фермейської затоки, відокремлена від лежачого на північному заході Олімпу Темпейською долиною і відповідна своїми відрогами на південний схід до гори Пеліону. З геологічних особливостей місцевості і склався переказ про те, як Титани нагромадили гори Оссу і Пеліон на Олімп. Висота гори приблизно два кілометри.

Осса. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися