Ори. Міфологія Давньої Греції

Ори. Міфологія Давньої Греції

Ори (Гори) (за грецькою міфологією) — Богині пір року, що сприяють рослинності. Гомер, не називаючи їх імен і числа, ставить їх у тісному зв’язку із Зевсом і називає їх його прислужниками. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери. У Гесіода орами називаються три доньки Зевса і Феміди: Евномія (законність), Діку (справедливість) і Ейрена (світ). У давній Аттиці їх називали Ауксо, Фалло і Карпо і вважали супутницями Афродіти. Вони упорядковували життя людини, вносили до нього встановлену періодичність, спостерігали за її закономірною течією. За Гігіном, ор було десять.
Особливо ори протегували молоді. Вони мали святилища в Аргосі, Афінах, Коринфі і інших містах Еллади. Мистецтво змальовувало їх окремо або разом, у вигляді молодих дівчат, прикрашених різними атрибутами відповідної пори року. Так, Фалло — весняна ора, мала фартух повний квітів. У римській міфології під ім’ям Ора (Ноrа Quirini) відома також сабинянка Герсілія, дружина Ромула.

Ори. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Манія — страшна Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї.

Марс — в римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон, — Юпітер, Марс і Квірін.

Меркурій — в римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників, син Майї.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися