Орхомен Мінійський. Міфологія Давньої Греції

Орхомен Мінійський. Міфологія Давньої Греції

Орхомен Мінійський (у давнину) — одне з прадавніх і багатющих міст Беотії, було відоме ще в догомерівську епоху. Область Орхомен до троянської війни займала всю західну частину Беотії, з містами Коронеєю, Галіартом, Лебадеєю, Херонеєю, до Фів і Копаїдського озера. Фіви також платили данину Орхомену, але під час троянської війни оволоділи їм і залишили за ним лише північний берег Копаїдського озера. Цар Орхомена Іалмен брав участь у троянському поході, надіславши до Трої тридцять кораблів. Після троянської війни Орхомен остаточно підпав під владу фіванців. Місто було розташовано в родючій, рясніючій багатими пасовищами долині, при впадінні Кефісса в Копаїдське озеро. Але пізніше, через болота, що утворилися тут, був перенесений на північний захід, на схил гори Аконтія. У 367 році до нашої ери місто було зруйновано фіванцями, мешканці його перебиті або продані до рабства. Пізніше афіняни допомогли місту відродитись, але фіванці знов його зруйнували, після чого Орхомен ніколи вже не міг досягти колишнього значення і впливу. Пам’яткою міста була давня скарбниця царя Мінія, збудована під землею, — кругла будівля, на кшталт мікенської скарбниці. Крім того, тут були гробниця Мінія, могила Гесіода, храми Діоніса і Харит, одеон. Велика кількість очерету і черепах сприяла розвитку в Орхомені музики, завдяки майстерному виробництву лір і флейт. Тут відбувалось музичне свято на честь Харит, на якому було безліч народу.

Орхомен Мінійський. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися