Оргії. Міфологія Давньої Греції

Оргії. Міфологія Давньої Греції

Оргії (за старогрецькою релігією) — Богослужіння на честь Деметри (у Гомерівському гімні Богиня, що обіцяє навчити людей священнодійству). Термін «оргії», у додатку до культу Деметри — синонім іншого поширенішого терміну «містерії». Пізніше, коли культ Деметри зближувався з культом Діоніса і взагалі поширились таємні культи, за священнодійствами на честь Деметри встановилася назва містерій. Оргіями переважно стали називати екстатичні, захоплені священнодійства на честь Діоніса. Легенди про індійського Діоніса перейшли до Греції з Малої Азії (Фрігії та Лідії) і принесли із собою оргіастичні обряди, на які є вказівки в уривках Есхіловської трагедії «Хоефори» і в трагедії Еврипіда «Вакханки», що дійшла до нас.
Діоніс азійських легенд — не аттичний Бог винограду, а жіночне божество, символ чистого, беззавітного захвату, що очищує людську душу. Грецькі жінки і взагалі греки прийняли новий культ із захватом, заснувавши на честь Бога нічні оргії на Кіфероні і Парнасі, в Коринфі, Мегарі, Аргосі і так далі. Жінки, що брали участь в оргіях, увінчували собі голову плющем, дубовим і тисовим листям, накидали на плечі оленячу шкіру, в одну руку брали тирс, до іншої факел, і в скаженому захваті носилися по священній місцевості, переходячи від екстазу до споглядального спокою і заціпеніння. Подібно до містерій, оргії Діоніса були таїнством, до якого допускалися лише присвячені. Їх метою, як і містерій, було очищення душі релігійним захватом. Особливо добре ілюструє оргіастичний культ Діоніса Еврипід, у своїй трагедії «Вакханки». Вакхічні оргії, або так звані Вакханалії, існували і в Римі, але, внаслідок їх крайньої розбещеності, були заборонені в 186 році до нашої ери.

Оргії. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.

Цирцея — могутня чаклунка, донька бога сонця Геліоса і Персеїди. Отруївши свого чоловіка, царя сарматів, вона оселилася на чарівному острові Ея. Лише Одіссей зміг зруйнувати її злі чари через рік після прибуття на острів.

Ясон — син Айсона, за дорученням Пелія, відправився із Фессалії за золотим руном до Колхіди, для чого спорядив Похід аргонавтів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися