Орф. Міфологія Давньої Греції

Орф. Міфологія Давньої Греції

Орф (Орт) (за грецькою міфологією) — жахливий двоголовий пес Геріона (Гесіод; Аполлодор), породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його матір Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс (Гесіод). За іншими джерелами, від протиприродного зв’язку Орфа із власною матір’ю народився Немейський Лев. Деякі античні автори стверджують, що окрім двох собачих голів, у Орфа було сім драконівських.
За відомостями Полліона, в Іберії, де Орфа називали Гаргеттієм, у демонічного пса було святилище. Етимологія імені Орфа варіюється від простого епітета Кербера («ранній», «уранішній», або «завжди-на-варті») до демона Врітри у ведійському міфі про Індре. Орф служив велетню Геріону, охороняючи його корів. Був убитий Гераклом під час виконання його десятого подвигу. Сюжет про загибель Орфа від руки Геракла, що вартував корів Геріона, використовувався старогрецькими творцями і гончарями і є на багатьох античних вазах, амфорах, стамносах і скифосах.

Орф. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.

Вікторія (за римською міфологією) — Богиня перемоги, що спочатку мала назву Віка Поту. Відповідає грецькій Нікі.

Геба (за грецькою міфологією) — Богиня вічної юності, уособлення розквіту людського життя, донька Зевса і Гери.

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися