Орфополід. Міфологія Давньої Греції

Орфополід. Міфологія Давньої Греції

Орфополід (за грецькою міфологією) — син царя Сікона Плімнея, батько Хрисорої. За Павсанієм, діти Плімнея вмирали при народженні, як тільки розпочинали плакати. Деметра зглянулася над ним, і прийшовши в Сікіон у подобі мандрівника, прийняла і виховала дитя, названого Орфополідом. Плімней був вже старий і готувався відійти до іншого світа, а тим часом Орфополід швидко зростав, став спадкоємцем трону і згодом царем міста, засновником династії сикіонських царів Орфополідів.

Орфополід. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Евменіди — милостиві, доброзичливі Богині — одна із назв жіночих божеств, найбільш відомих під ім’ям Ериній, у римлян Фурії — означає гнівні, люті, Богині-месниці.

Еос (за грецькою міфологією) — Богиня ранішньої зорі, донька Титану Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Селени.

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.

Зевс — наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей. Син Кроноса (Сатурну) і Реї, муж Гери. У римській міфології йому відповідає Юпітер.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися