Олімп. Міфологія Давньої Греції

Олімп. Міфологія Давньої Греції

Олімп (за грецькою міфологією) — гора у Фессалії, на якій мешкають Боги. Назва Олімп догрецького походження (можливий зв’язок із індоєвропейським коренем «обертати», тобто вказівка на округлість вершини) і належить ряду гір Греції і Малої Азії. На Олімпі знаходяться палаци Зевса і інших Богів, збудовані і прикрашені Гефестом. Ворота Олімпу відкривають і закривають гори, коли Боги виїжджають на золотих колісницях. Олімп мислиться символом верховної влади нового покоління Богів-олімпійців, що перемогли Титанів.

Олімп — назва гір, що часто зустрічається в Греції і Малій Азії.

Олімп у північного кордону Фессалії. На південному сході відділяється від гори Осса Темпейською долиною, тягнеться на півночі в македонську область Пієрію, на заході з’єднується за допомогою Камбунських гір з Лакмоном, головним гірським вузлом північних грецьких гір. Головна вершина Олімпу заввишки більше трьох кілометрів майже завжди оповита хмарами, але немає вічного снігу. Схили гір або вкриті лісами, або розтинаються гірськими струмками. Олімп ще у глибокій старовині вважався колискою грецьких племен, які, при переселенні з півночі на південь, повинні були переходити цей кордон. Завдяки цьому гора, у відданні, вважалася священною і стала місцеперебуванням еллінських Богів і центром міфологічних оповідей.

Мізейський Олімп — гірський хребет, на північному сході Малої Азії, на кордоні Мізії, Фрігії і Віфінії заввишки 2500 метрів.

Олімп. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися