Ойон. Міфологія Давньої Греції

Ойон. Міфологія Давньої Греції

Ойон (за грецькою міфологією) — син Лікімнія і Перімеди. Якось Ойон супроводжував Геракла до Спарти. Коли він гуляв поряд з палацом Гіппокоонта, на нього накинувся величезний собака. Захищаючись, він шпурнув в собаку камінь і влучив їй в голову. Тут вискочили сини Гіппокоонта і стали бити Ойона палицями. На допомогу другу примчався Геракл, але було вже надто пізно. Ойона забили до смерті, а Геракл, поранений в стегно і долоню, сховався в храмі Деметри у гір Тайгет, де його вилікував Бог лікарського мистецтва Асклепій. Пізніше Геракл помстився за Ойона, вбивши Гіппокоонта і усіх його дванадцять синів.

Ойон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися