Ойнотрофи. Міфологія Давньої Греції

Ойнотрофи. Міфологія Давньої Греції

Ойнотрофи (за грецькою міфологією) — три доньки царя Делоса Анія і звільненої їм фракійської рабині Доріппи. Їх звали Елайо, Спермо і Ойно. Батько присвятив своїх доньок Діонісу і Бог на знак вдячності зробив так, що все, до чого торкалась Елайя, перетворювалось на масло, Спермо — на зерно, а Ойно — на вино. Користуючись дивною здатністю своїх доньок Аній без зусиль забезпечив провіантом грецький флот, що вирушав на Троянську війну. Агамемнон на цьому не заспокоївся і послав Одіссея і Менелая на Делос, аби взяти усіх Ойнотроф з собою в похід. Аній категорично відмовився відпускати доньок. Тоді Одіссей зв’язав дівчат і силоміць посадив на корабель. Під час дороги сестрам вдалося втекти. Двоє із них сховалися на Евбеї, а третя — на Андросі. Агамемнон погрожував Анію війною і тоді, аби врятувати рідну землю, ойнотрофи підкорилися силі. Проте вони звернулися про допомогу до Діонісу і Бог перетворив сестер на голубок.

Ойнотрофи. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися