Ойней. Міфологія Давньої Греції

Ойней. Міфологія Давньої Греції

Ойней (за грецькою міфологією) — цар Калідона, син Портаона і Евріти. Був одружений на Алфеї, донці царя Фестія, яка народила йому декілька дітей, у тому числі Мелеагра. За іншою версією вважалося, що справжнім батьком Мелеагра був Арес (Гігін). Коли Калідон відвідав Діоніс, Ойней був такий привітний, що запропонував гостю свою дружину Алфею, яка народила від Бога доньок Деяніру і Горгу. У вдячність Діоніс навчив Ойнея мистецтву виноробства. Декілька років в Ойнея прожили Агамемнон і Менелай, доки Тіндарей не повернув їм престол Мікен. Одного дня, за словами Аполлодора, Ойней випадково забув включити Артеміду в число Богів, яким приносилися жертви. Цю помилку помітив Геліос і повідомив про неї Артеміду. Обурена Богиня наслала на Калідон величезного вепра, який губив худобу і людей. Для полювання на звіра Ойней зібрав усіх хоробрих воїнів Греції, організувавши знамените Калідонське полювання. Очолив його син Ойнея Мелеагр, сповістивши усіх, що той, хто вб’є чудовисько, отримає у винагороду його шкіру. Коли мисливці обклали вепра, Гілей і Анкей загинули від іклів звіра, а Пелей ненавмисно вразив дротиком Еврітіона. Першою поранила звіра Аталанта, вразивши його стрілою в спину, другим — Амфіарай, влучивши йому в око. Мелеагр же добив звіра, вразивши його в пах. Взявши шкІру він віддав її Аталанті.
Тоді брати Алфеї, Плексіпп і Токсей, принижені тим, що трофей дістався жінці, відняли в Аталанти шкіру. У гнівній сварці закоханий у Атланту Мелеагр перебив своїх дядів і повернув шкіру Аталанті. Алфея згубила сина, помстившись за братів, а згодом наклала на себе руки. Овдовілий Ойней знов одружився, обравши собі дружиною Перибею, доньку царя Гіппоноя, яка народила йому Тідея. Пройшло багато років, син став опорою Ойнею, але після мимоволі скоєного вбивства Тідей був змушений відправитися у вигнання, а трон Калідона захопив брат Ойнея Агрій. Син загиблого під Фівами Тідея, Діомед звільнив Ойнея з темниці і повернув калідонський престол своєму дідові. Ойней до цього часу був вже дуже старий і передав владу Андремону, чоловікові Горги. Сам він у супроводі Діомеда відправився в Аргос, де помер у вельми поважному віці. За версією Аполлодора Ойней був вбитий синами Агрія по дорозі в Аргос.

Ойней. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аякс — ім’я двох учасників Троянської війни. Обидва воювали під Троєю як претенденти на руку Єлени. В «Іліаді» вони часто разом і порівнюються з двома могутніми левами або биками.

Беллерофонт — один із головних Героїв старшого покоління, син царя Коринфа Главку (за іншими джерелами, бога Посейдона), внук Сізіфа. Первинне ім’я Беллерофонта — Гіппоной.

Гектор — один із головних Героїв Троянської війни. Герой був сином Гекуби і Пріама — царя Трої. За переказами, він вбив першого грека, що ступив на землю Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися