Оїлей. Міфологія Давньої Греції

  Оїлей. Міфологія Давньої Греції

  Оїлей (за грецькою міфологією) — цар локрів в Опунті в Середній Греції, батько Аякса Малого Оїліда від цариці Еріопіди і Медонта від Німфи Рени. Оїлей брав участь в Поході аргонавтів (Аполоній Родосський). Біля острівця Аретія над Арго пролетіла велика зграя жахливих Стімфалійських птахів. Мідне пір’я однієї із них поранило Оїлею плече.
  На північному березі Стімфальського озера в північно-східній частині Аркадії, за переказами, водилися сильні хижі птахи, що пожирали людей, а також своїм пір’ям і послідом, поганили і псували посіви. За порадою фракійського царя і сліпого віщуна Фінея, що отримав свій дар від Аполлона, мешканці позбавилися від них за допомогою чаклунства і таємних містерій Куретів. Перекочувавши на острів Аретію у Чорному морі, Стімфаліди нападали на моряків, що пливли мимо острова на кораблях, билися з аргонавтами. У храмі Стімфалійської Артеміди Стімфаліди були змальовані у вигляді птахів, але поряд із храмом знаходилися мармурові зображення дівчат з пташиними ногами. За твердженням Мназея, Стімфалідами були доньки Стімфала і Орніти.

  Оїлей. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

  Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

  Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

   

  Комментарии закрыты.