Огігес. Міфологія Давньої Греції

Огігес. Міфологія Давньої Греції

Огігес (за грецькою міфологією) — згадується як цар перших мешканців Беотії. Околиці Фів за нього мали назву Огігія, а прадавні ворота міста — Огігськими. Старогрецькі віддання розповідають про те, що Огігес заснував Елевсін. При Огігесі стався перший із трьох описаних у грецькій міфології потопів — Огігів потоп. Вся Аттика була зруйнована і спустошена. Безвладдя тривало приблизно 200 років, доки не запанував Кекроп. Деякі автори вважають, що його сином був Елевсін.
Усесвітній потоп є одним із найпоширеніших народних віддань. Біблейське оповідання про потоп знаходить собі аналогію у відданнях інших давніх народів, у яких також збереглася пам’ять про надзвичайну катастрофу, що колись погубила первісне людство. Подібні віддання, звичайно не завжди повні і ґрунтовні, поширені по всій земній кулі. У найближчих до Палестини країнах переказ про потоп зберігся з найбільшою ясністю. Халдейська оповідь, відкрита в 1872 році англійським ассиріологом Джорджем Смітом в знаменитій бібліотеці Ніневії Ассурбаніпала, майже сповна відповідає біблейській розповіді. Віддання знайдене у трьох копіях з позначенням, що вони зроблені з прадавнього оригіналу (XVII століття до нашої ери) і, отже, вільні від сторонніх впливів. Коли Боги вирішили згубити розбещений рід людський, то Бог води Нуа або Еа повелів Хазізадрі збудувати корабель 600 ліктів у довжину, взяти із собою своїх родинних, слуг чоловічих і жіночих, і все, що було необхідне для збереження життя на землі, і увійти до цього корабля. У поемі детально описується, скільки пішло матеріалу на побудову корабля, скільки було провізії. Коли Хазізадра увійшов до корабля, то почався потоп, полилися дощі, шість днів, що продовжувалися, і шість ночей, і всяке життя на землі загинуло. Корабель зупинився на горі Нізір. У сьомий день Хазізадра відкрив вікно і випустив голуба. Але він, не знайшовши сухого місця на землі, повернувся. Повернулася також і випущена ним ластівка, але випущений згодом ворон залишився на трупах і тим, дав знати про припинення потопу. Досконале після виходу з корабля жертвопринесення було бажано Богам, і вони обіцяли ніколи надалі не губити людського роду потопом. За винятком деяких деталей, можна сказати, що халдейська розповідь є як би інша редакція того ж самого оповідання, що і в Біблії. Сліди того ж самого віддання ми зустрічаємо і у інших народів. По індійському відданню, Ману рятується від потопу на кораблі, який він побудував по передбаченню риби, і після виходу з корабля приносить жертву Богам. По іранському відданню, Йіма рятується від потопу в саду на вершині гори, де разом з ним врятувалися і представники всього, що живе на землі. Звістка про закінчення потопу принесена йому птахом каршиптою. У Китаї існує віддання, що родоначальник китайської цивілізації уникнув великої повені зі своєю дружиною, трьома синами і трьома доньками. У Греції було декілька віддань цього роду. Найбільш відомі з них оповіді про порятунок від потопу Девкаліона і Пірри — у Фессалії, Огігеса — в Беотії.

Огігес. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.

Стікс — старша донька Океана і Тефіди, божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися