Офіон. Міфологія Давньої Греції

Офіон. Міфологія Давньої Греції

Офіон (за грецькою міфологією) — створений із вітру Евріномою (донька Океана). Він запліднив її, а згодом висиджував Світове Яйце, з якого сталося все суще. У пізнішому теогонічному епосі у Аполлонія Родоського, Офіон разом із морською Богинею Евріномою царював на Олімпі, доки влада не перейшла Кроносу. Після чого був скинутий вглиб Океана. За іншою версією, коли Еврінома і Офіон володіли Олімпом, Офіон образив напівжінку-напіврибу, оголосивши творцем Всесвіту лише себе. За це Еврінома вдарила його хвостом по голові, вибила Офіону всі зуби і вигнала в похмурі глибини Тартар.

Офіон (за грецькою міфологією) — великий змій, наймогутніший з Гігантів, на якого під час Гігантомахії Зевс навалив величезну гору. Про боротьбу Гігантів із Зевсом повідомляють лише пізні грецькі автори. Гея народила величезних чудовиськ з тілом людини до пояса і зміїними тілами (або драконовими хвостами) замість ніг. Образотворче мистецтво змальовує Гігантів, то у вигляді героїчних велетнів, то у вигляді змієногих істот, що приголомшують Олімп уламками скель і стволами дерев, що горять. До речі, офіологія — частина зоології, що вивчає змій.

Офіон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.

Ніке — крилата Богиня перемоги, персоніфікація перемоги, донька Океаніди Стікс і Палланта, сина Титана Крія.

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися