Океаніди. Міфологія Давньої Греції

Океаніди. Міфологія Давньої Греції

Океаніди (за грецькою міфологією) — Німфи, доньки Океану і Тефіди. Давній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків (Гесіод). Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління. Вони асоціювалися з незліченними річками південної Європи і Малої Азії, як і їх брати — річкові потоки. Гесіод перераховує більше 40 Океанід. Найбільш відомі Океаніди: Асія, Гесіона, Діона, Доріда, Калліроя, Клімена, Клітія, Клонія, Літа, Метіда, Озомена, Плейона, Персеїда, Стікс, Тіхе, Філіра, Харікло, Еврінома і Електра.
Мудра Океаніда Метіда була першою дружиною Зевса (Аполлодор). За віруваннями давніх греків, батько Океанід — це Титанічний потік, довколишній населений земний диск, річка у яку сідають Сонце і зірки, і з якої вони знов з’являється. На крайньому заході Океан омиває кордони між світом життя і смерті. Океан у грецькій міфології відомий своєю миролюбністю і добротою. Ці якості в більшості своїй були також успадковані і його доньками.

Океаніди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися