Ніс. Міфологія Давньої Греції

Ніс. Міфологія Давньої Греції

Ніс (за грецькою міфологією) — цар Meгари, син Пандіона і Пілії, брат Егея, батько Скілли, Іфіної і Евріноми. Пандіон був вигнаний з Афін і сховався у Мегарі. Після смерті Пандіона його сини захопили Афіни і поділили Аттику на чотири частини, при цьому Ніс отримав при розподілі владу над Мегарідою і землями на заході від Коринфа. Скірон, сперечався за право Ніса на Мегару, але Еак, викликаний розсудити суперечку, залишив за Нісом царську владу (Аполлодор). Ніс назвав своїм ім’ям збудовану ним гавань Нісею. Загинув зраджений донькою. За оповіддю, Ніс мав чарівний локон пурпурного волосся, від якого залежало його життя. Мінос, під час походу на Афіни, вступив у Мегаріду, завоював усі міста області і взяв в облогу Нісею, яку обороняв сам Ніс. Донька Ніса, Скілла, закохалася в царя Криту Міноса і зрізала у батька, під час сну, його пурпурове волосся. Місто впало, Ніс страчений, але Скілла, за свою жорстокість і зраду, була кинута Міносом в море (Есхіл). За версією Овідія, Скілла сама кинулася в хвилі услід за кораблем, на якому відплив Мінос.

Ніс (за грецькою міфологією) — син Гіртака і Арісби, супутник Енея на дорозі до Італії. Ніс і його друг Евріал брали участь у нічному бою під час нападу на табір рутулів, очолюваних Турном, і вбили безліч ворогів, проте удосвіт Евріал потрапив у полон. Ніс, що намагався виручити друга став свідком його смерті, а згодом загинув і сам (Вергілій, «Енеїда»).

Ніс (за грецькою міфологією) — вихователь Діоніса, що дав йому ім’я. Вирушаючи до Індії, Діоніс залишив Ніса правителем Фів, але той не побажав повернути владу. Почекавши три роки, Діоніс послав до Фів Вакханок, полонив Ніса і повернув Фіви (Гігін).

Ніс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися