Німфи. Міфологія Давньої Греції

Німфи. Міфологія Давньої Греції

Німфи (за грецькою міфологією) — божества природи, її цілющих і плодоносних сил в образі чарівних дівчат. Самі давні, меліади, народилися із крапель крові оскопленого Урану. Розрізняють Німф водних (Океаніди, Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Імена Німф, пов’язаних з водою, найчастіше вказують на ту або іншу властивість водної стихії. Німфи, власниці давньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбів з Богами народжували Героїв і віщунів, наприклад Ахілла, Еака, Тіресія. Красуні, які зазвичай мешкали далеко від Олімпу, по велінню Зевса закликали в чертоги батька Богів і людей. Із міфів, пов’язаних з Німфами і Нереїдами, найбільш відомий міф про Посейдона і Амфітриту. Одного дня Посейдон побачив біля берега острова Наксос, як влаштували хоровод сестри-Нереїди, доньки морського віщого старика Нерея. Посейдон зачарувався красою однією із сестер — прекрасної Амфітрити, і хотів відвезти її на своїй колісниці. Але Амфітрита сховалася в Титана Атласа, який тримав на своїх могутніх плечах небесне склепіння. Довго не міг знайти Посейдон прекрасну Амфітриту, доньку Нерея. Нарешті відкрив йому її притулок дельфін. За цю послугу Посейдон помістив дельфіна серед небесних сузір’їв. Посейдон викрав в Атласа прекрасну доньку Нерея і одружився з нею.

Німфи. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менетій (Менетій, Менойтій) — син Титану Іапета і Клімени, брат Прометея, Атланта і Епіметея. Під час Титаномахії Менетій був вражений перуном Зевса і скинутий в Тартар (або відправлений до Ереб).

Паллант — син Геї і Урану. Під час Гігантомахії Афіна скрушила хтивого Палланта уламком скелі, а потім зідрала з нього, ще живого, шкіру, щоб зробити собі егіду.

Перс — молодший Титан. Син Крія і Еврібеї. Муж Астерії, батько Гекати.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися