Грецька богиня Ніка — Богиня перемоги. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Ніка — Богиня перемоги. Міфологія Давньої Греції

Ніка (Ніке) (за грецькою міфологією) — персоніфікація перемоги, донька Океаніди Стікс і Палланта, сина Титана Крія (Гесіод). У Титаномахії вона покинула свого батька і разом із матір’ю приєдналась до олімпійських Богів. Як крилата Богиня перемоги, Ніке супроводжувала Зевса у його боротьбі з Титанами і Гігантами. Вона ж супроводжує Палладу Афіну, представницю вищої світової всепереможної сили. Як символ успішного результату, щасливого результату, Ніке бере участь у всіх військових підприємствах, в гімнастичних і музичних змаганнях, у всіх релігійних торжествах, що здійснюються з нагоди успіху.
Вона завжди зображається крилатою або у позі швидкого руху над землею. Її атрибути — пов’язка і вінок, пізніше також пальма, а також — зброя і трофей. У скульпторів Ніке або бере участь на святі при жертвопринесенні, або є вісницею перемоги, з атрибутом Гермеса — палицею. Вона, то ласкаво киває головою переможцю, то парить над ним, увінчуючи його голову, то веде його колісницю, то заколює жертовну тварина, то складає з ворожої зброї трофей (на балюстраді храму Афіни Ніке в Афінах). Статуя Ніке супроводжувала статуї Зевса Олімпійського і Афіни Парфенос. Зевс роботи Фідія у храмі Зевса в Олімпії тримав в правій руці Ніке із золота і слонової кісті. Біля кожної ніжки трону теж були змальовані танцюючі фігурки Ніке. У римській міфології їй відповідає Вікторія.

Грецька богиня Ніка — Богиня перемоги. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися